top of page
50328008_2111993168893442_13814708534593

BÜYÜK ALTAY 105 YAŞINDA

10NUMARA SPORTİF

 İzmir’in asırlık çınarı Büyük Altay'ımız, 105. kuruluş yıl dönümü kutlamalarına Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak başladı. Kulüp Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, konuşmasında öncelikli görevlerinin Altaylılık kültürünü gelecek nesillere aktarmak olduğunu söyledi.

Saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen ilk törene; Kulüp Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Sn. Ahmet Taşpınar, kulüp yöneticilerimiz ve altyapı oyuncularımızla birlikte taraftarlarımız katıldı. Ebediyete intikal eden Altaylılar ve tüm şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İzmir Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde İstiklâl Marşı okundu.

Kulüp Başkanımız Özgür Ekmekçioğlu, genç futbolcularımızla birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk koyduktan sonra yaptığı konuşmada; ‘‘Cumhuriyetimizin kuruluşu için büyük mücadeleler vermiş Altay’ın başkanlığını yapmak, bu makamda olmak benim için çok büyük bir onur. Altay sadece bir futbol takımı değil, bir spor kulübüdür. Bu güzel ailenin içinde yer almanın ve Büyük Altayımız’ı hak ettiği hedefe yönlendirmenin gururunu yaşıyorum’’ dedi.

Ekmekçioğlu; ‘‘Vazifemiz Altaylılık kültürünü gelecek nesillere aktarmaktır. Bu bilinçle; sadece profesyonel liglerde değil, en alt yaş gruplarını içine alacak şekilde topyekün bir başarıyı hedefledik. Şanlı mazisinden aldığı kuvvet ile geleceği her zaman aydınlık olan Büyük Altay'ımızın 105. yaşı kutlu olsun.’’ şeklinde konuştu.

Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Ahmet Taşpınar ise konuşmasında Altay’ın ilklerin takımı olduğunu dile getirerek, Türkiye’de adının önünde ‘‘Büyük’’ sıfatı kullanılan tek kulüp olduklarını vurgularken; camiamızın duayen isimlerinden Yüksek Divan Kurulu üyemiz Moris Bencuya ise zor dönemlerden geçen kulübün Özgür Ekmekçioğlu yönetimiyle büyük bir ivme kazanmasının kendisine büyük gurur yaşattığını söyledi.

#105YıldırŞanlaŞerefle #BüyükAltay105Yaşında

U-9 Altay süt kupası
03:52
Cumhuriyet Kupası Futbol Turnuvası 2017
12:53
bottom of page